KONST / Litografier / Färglitografi 14677384
nr 1467 7384
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Signerad, numrerad 48/360. Färglitografi, bildmått: 41x58cm, yttermått inklusive ram: 55x71cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 16 maj 2022
kl 19:53:39
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman